Jant seçimi ve jant modifiye

Jant seçimi ve jant modifiye

Jant modifiyesi ve jant seçimi nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir? Krom alaşımlı jantlar ve jant ölçülerinin araç performansına etkisi..

Jantlar bir otomobilin en çok dikkat çeken yerlerindendir. Aracını modifiye yapan veya yaptıran bir kişinin jantları es geçmesi düşünülemez. Çünkü jantlar yukarıda belirttiğimiz gibi bir otomobilin en önemli aksesuarlarındandır.


Jant modifiye yapmayı düşünüyorsanız jantı seçimi işinde dikkatli olmalısınız ve seçiminizi öncelikle aracı en çok nerede kullanacağınızı (şehir içi, uzun yol veya off road) hesaba katarak yapmalısınız. Jantınızın hafif olması motor gücünü size daha fazla hissettirecektir. Örnek vermek gerekirse 20 inç ölçüsünde ve 10 kg ağırlığındaki bir jant yerine 19 inç ebatında ve 7 kg ağırlığındaki bir jant hem ilk kalkışta daha az sarsıntıya sebep olur hem de araç daha az yakıt harcar. Çelik jantlar her zaman popülerliğini korusa da, son zamanlarda krom alaşımlı jantlar da oldukça talep görmektedirler. Otomobilinizde krom alaşımlı jantlardan kullanmayı düşünüyorsanız bu tip jantların bakımının, diğerlerine nazaran, daha zahmetli olduğunu bilmenizi isteriz.

Bu içerik üç bacak jant fiyatları, 3 bacak çelik jant, 3 bacak jant, şahin jant modelleri, lfs 3 bacak jant, şahin jant fiyatları, üç bacak çelik jant, doğan jant fiyatları, 3 bacak jant fiyatları, üç bacak jant, dogan jant modelleri, modifiyeli Jantlar, 5 bacak çelik jant, modifiye jant modelleri, lfs üç bacak jant, doğan slx jant fiyatları, doğan jantları, doğan çelik jant fiyatları, ahin jantlar, doğan slx jantları konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 15 Şub 2009 Okunma: 13.050
Benzer yazılar


9 yorum

 1. emre08

  bende şahin var şahinlere 18 inç taksam arabaya bi zararı olurmu?olmazsa 17 inç taktırsam arabaya performans bakımından ne gibi bir fayda sağlar?

 2. taner

  kardeş ne 18 ne 17 tak 14 inç jant bak keyfine 3 arkadan 2.5 önden bas arabayı felaket ben 2 gün önce yaptırdım hem performanstan pek bişey kaybetmezsin hemde görüntüden kazanırsın az maliyetli en azından

 3. selim

  bendede bi şahin var 3 bacak jant arıyorum

 4. Seyhan

  Abiler 96 model doğan slx alcazda 2 3 bişiler yapalım diyoruz hangi tür jant gider ne tür far taktıralım ve başka neler yapabiliriz ? daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim .

 5. oguzhan

  kardes beslı ıce gomme cant sahıne super gıdıo ya super

 6. kerem

  bende bmw var 18 inç barbet jant var ama önlastikler 14 inç taktım şekil duruyo

 7. metin

  93 dogan slx var jant ve lastikleri degişmek istiyorum geniş tabanlı lastiklere kac inç cant kullanılır lastik ve jantın ebatları kac olur bilgilendirirseniz sevinirim

 8. Anonim

  bence 13 borbet ve 2 arkadan 2.5 onden bas hem guzellık hem guc gor 185 65 13 lastıkle

 9. aykut

  benim bi göz bebegim dedigim sahanm var cms 40 orjinal jant oldu artık bunlarda en iyisi yakısanı bu arabayı kasmadan yoldada perfonmasını en iyi tutan budur görünüm süper sahin bu ne taksan akısır az maliyet ful modifiye olcak tek arac

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.