Ön tampon altı rüzgarlık modifiyesi

Ön tampon altı rüzgarlık modifiyesi

Arabanın ön tamponu altına konulan alt rüzgarlık otomobile nasıl etki eder, yararları nelerdir, zararları nelerdir? Motor modifiyesi ve ön tampon altı rüzgarlık uygulaması hakkında bilgiler..

Araba giderken önündeki havayı yararak gider ve havanın büyük bir bölümü arabanın üstünden, birazı da yanından ve altından geçer. Bu hava arabanın altına kuvvet uygulayarak aracınızın az da olsa yerden kalkmasına sebep olur. Aracın üstünden geçen havada aracı yere bastırır. Aracınızdan daha iyi bir yol tuştu istiyorsanız arabanın altından geçen havayı azaltabilirsiniz.


Bu işlem ön tampona 5 cm boyutunda ek bir parça ile mümkünüdür. Bu parça arabanın altına giren havanın azalmasına ve yol tuştu arttırmasına neden olur.

Aracınızın yüksek hızlarda kontrol etmekte güç çekiyorsanız arabayı belli bir yerde tutamıyorsanız sanki aracınız hafif ve sağlam gitmiyor hissi verir size buna çare olarak ön kanat uygulaması sorununuza çare olabilir.

Motor modifiye görmüş ve motor gücünü arttırmışsanız ön ve arka rüzgarlık son derece aracınız için gereklidir. Motor gücünü arttırmanıza karşın halen aracınız hafif ve yüksek hızlarda dengesizlik ve kontrol etmekte zorluk çekebilirsiniz. Diyelim ki 120 bg olan bir P 106 GTI’yi 150-160 yaptıysanız bu alttan giren hava ile arabada uçma eğilimi gösterebilir. Bunun için ön ve arka kanatlar son derece önemli olmaktadır.

Bu içerik dogan slx rüzgarlık, lfs rüzgarlık, doğan slx rüzgarlık fiyatları, şahin rüzgarlık fiyatları, lfs şahin parçaları, araba ruzgarlık fıyatları, doğan rüzgarlık fiyatları, dogan l rüzgarlık konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 23 Oca 2009 Okunma: 7.729
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.